Sektörel

Sanitasyonun Önemi

Gıda Endüstrisinde hijyen ve sanitasyon kavramları ve uygulanma biçimleri, gıda zehirlenmesi ve gıda kaynaklı hastalıkların ve de kontaminasyon ihtimallerinin ortadan kaldırılmasında kritik rol oynar.

Firmanız bünyesinde gıda güvenliği ve sanitasyon standartlarını sağlayabilmek, faaliyet gösterdiğiniz alandaki itibarınızı korumak ve de süreçlerinizde verimlilik sağlamak açısından önemlibir gerekliliktir. Başarısız sanitasyon uygulamaları gıda kaynaklı hastalık salgınlarına katkıda bulunup toplum sağlığını riske atabilir.

Hepimiz maksimum seviyede bir hijyenin önemini ve bunun yaşamlarımız üzerindeki etkisini biliyoruz. Tanrıver hijyen bariyerleri çok çeşitli endüstrilerde, özellikle gıda işlemelerinde çok önemli olan üretim giriş ve çıkış noktalarında maksimum personel ve tesis hijyenini garanti eder.

Tanrıver hijyen ekipmanları, Türkçe anlamı “Tehlike Analizleri ve Kritik Kontrol Noktaları” olan HACCP; yani sağlıklı gıda üretimi için lüzumlu hijyen kurallarını belirleyen güvenlik sistemi gerekliliklerine uymaktadır.

Aynı zamanda, müşterilerimizin tesislerinde gıdaların üretim, işleme, muhafaza ve dağıtımları sırasında uyulması gereken kuralları ve tedbirleri belirten ISO 22000 ve BRC Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi’ne uyumlu ekipmanların tedariğini sağlar.